Poprzedni

Wielki finał

Przyjaźń

Naszą misją jest umożliwienie spotkania dzieciom z całego świata w atmosferze przyjaźni i szacunku dla innych. Robimy to poprzez działania artystyczne, inspirując je do wyobrażenia sobie lepszej przyszłości dla siebie i swoich społeczności oraz zapewniając im narzędzia, które pomogą zrealizować dziecięce marzenia.

Chociaż dużo uwagi poświęcamy dzieciom w najtrudniejszej sytuacji, poszerzając ich spektrum możliwości, wierzymy także, że projekt stwarza korzyści dla dzieci z bardziej stabilnych i zamożnych środowisk. Uważamy, że możliwość spotkania i nawiązywania przyjaźni przez dzieci z różnych środowisk stanowi podstawę pokoju i porozumienia.

Jedną z najbardziej uderzających kwestii w odniesieniu do całej grupy dzieci biorących udział w projekcie jest to, jak bardzo różnią się pod wieloma względami: kraju pochodzenia, języka, wieku, religii, pochodzenia społecznego, statusu finansowego i rodzinnego oraz ich poczuciem akceptacji lub wykluczenia ze społeczeństwa, w którym żyją. Ta różnorodność jest jedną z najpiękniejszych kwestii w projekcie i stwarza zarówno konkretne wyzwania, jak i możliwości w przyszłym życiu dzieci.

Poniżej prezentujemy teksty i zdjęcia naszych Brave Kids, które opowiedzą ci o przyjaźni własnymi słowami.

Cytaty

 • Dla mnie Brave Kids jest medium, dzięki któremu emocje stają się mocniejsze i silniejsze. Brave Kids pomaga nam odkryć naszą przyszłość. Dzięki niemu zaprzyjaźnimy się i wchodzimy w relacje z ludźmi, o których nawet nie wiedzieliśmy, że istnieją na świecie. Dawniej myślałem standardowo. Ale teraz to się zmieniło i cieszę się, że to dzięki Brave Kids. Nie tylko zmieniło się to, jak patrzę na emocje, ale także zmienił się sposób, w jaki patrzę na życie. Dawniej rutynowo szedłem rano do szkoły Po szkole obiad Po obiedzie teatr Po teatrze zadania domowe I tak dalej Ale chodzi o to, że nie żyłem swoim życiem. Robiłem te rzeczy bo ktoś mi kazał. Na przykład ze szkołą - chodziłem, bo mój ojciec chciał, żebym chodził. Kiedyś zajmowałem się teatrem ponieważ mój brat to robił. Nie wiedziałem, co chcę robić w życiu, jak korzystać z tego pięknego życia. Ale Brave Kids przemieniło całą moją wyobraźnię i sposób, w jaki żyłem. Odtąd robiłem to, co mnie uszczęśliwiło i sprawiało, że chciałem to robić. Pomogło mi to rozwinąć moje umiejętności, pogłębić naukę (...) Teraz wiem, jak Irańczycy piją herbatę, mam tradycyjny strój ukraiński, i tak dalej. To nie tylko mi pomogło, ale uczyniło bardziej szczęśliwym i ciekawszym świata. Dawniej oglądałem filmy na YouTube dla zabawy. Teraz używam go do odkrywania nowych rzeczy i poznawania różnych kultur. Nie tylko zmieniło się coś we mnie ale też wiem, co robić ze swoim życiem. Co muszę zrobić, aby być szczęśliwym. To znaczy, mieć przyjaciół i rozmawiać z nimi. Sprawiać aby byli szczęśliwi. Nagrywać filmy, bo uwielbiam kamerę. Dowiedzieć się więcej o świecie. Dowiedzieć się więcej o kulturach świata. A to wszystko dzięki Brave Kids

  Sumit, Indie
 • Kiedy ktoś po raz pierwszy opowiedział mi o Brave Kids, zobaczyłem obraz superbohaterów, którzy spotykają się aby pozytywnie zmienić świat. Kilka minut zajęło mi uświadomienie sobie, że Brave Kids to połączenie różnych kultur i przekonań z różnych krajów, poprzez taniec w celach edukacyjnych. Tak właśnie wyobraziłem sobie podstawowy cel i korzenie tego projektu. Projekt Brave Kids unicestwia mentalność rasizmu, która jest tworzona w umysłach dzieci z różnych ras, np. Joel Talemwa - czarny chłopiec z Ugandy, z Afryki. Przeżyłem tu niesamowite doświadczenie, kiedy na początku ktoś dyskryminował mnie rasowo, ale z powodu kulturowego porozumienia na koniec projektu staliśmy się dobrymi przyjaciółmi i to magicznie mnie poruszyło i zainspirowało moją duszę. Projekt Brave Kids daje uczestnikom przestrzeń do wyrażania uczuć i umiejętności. Miłość między sobą nawzajem jest najcenniejszym elementem tego projektu, a także rozwijanie więzi rodzinnych dzięki rodzinom goszczącym, które obdarzają nas dokładnie taką miłością i opieką jak biologiczni rodzice.

  Joel, Uganda
 • Przyjaźń w Brave Kids była dla mnie bardzo prosta. Poznałam tak wielu przyjaciół i czułam, jakbym znała ich od dawna, a to był tylko miesiąc, a my byliśmy sobie tacy bliscy. To, że mogłam spotkać tak wielu ludzi z tak wielu krajów, było dla mnie naprawdę dobrym doświadczeniem. Myślałam, że jesteśmy tacy różni, ale w rzeczywistości wszyscy byliśmy razem i naprawdę podobało mi się, że się z nimi zaprzyjaźniłam i jestem bardzo szczęśliwa, że przyjechałam na Brave Kids. To było bardzo dobre.

  Shaylin, Iran
 • Brave Kids to wspaniałe doświadczenie i chciałbym, aby wszyscy byli częścią tak niesamowitego projektu. Podczas Brave Kids poznałem wielu nowych przyjaciół, z których część pochodzi z krajów, z którymi mój kraj nie jest w dobrych stosunkach. Oznacza to, że miałem rzadką możliwość spotkania i zaprzyjaźnienia się z dziećmi w moim wieku, których nie spotkał bym w żaden inny sposób. Brave Kids było również kluczowe dla mojego zrozumienia tych obcych kultur ponieważ wielu ludzi z mojego kraju nawet nie wyobrażało by sobie, że moi nowi przyjaciele są warci rozmowy.

  Yotam, Izrael
 • W 2017 roku, kiedy przyjechaliśmy na Słowację, ja i moja grupa widzieliśmy różne typy ludzi. To był mój pierwszy raz poza Indiami. W Indiach, gdy widzimy kogoś, kto jest czarnoskóry gapimy się na niego. Więc kiedy zobaczyliśmy brazylijskie dzieci, nie lubiliśmy ich. Ale po dwóch tygodniach, kiedy spędziliśmy razem ten czas - czasami uczyli nas swoich tańców i kultury, staliśmy się przyjaciółmi. Myślę, że to się nazywa przyjaźń. To była również dla nas lekcja.

  Dziewczynka z Indii
 • Stosunki międzyludzkie są różne, nie zawsze są dobre, ale Brave Kids jest jednym z tych miejsc, w których przyjaźnie są wyjątkowe. Oczywiście nie były takie od razu. Dwukrotnie brałem udział w Brave Kids, dzięki czemu zdobyłem duże doświadczenie w poznawaniu obcokrajowców. Na samym początku projektu wszyscy się nie znają, niektórzy patrzą na innych z wielkim zainteresowaniem i zaskoczeniem. Dopiero wtedy wszystko się zaczyna. Aby każdy mógł czuć się dobrze w grupie i poznawać nowych przyjaciół, musi mieć dobrą podstawę do rozmów i działania. Podczas pierwszych warsztatów poznaliśmy imiona innych, pasje, ulubione rzeczy, itp. Pokazaliśmy, z czym przyjechaliśmy i staraliśmy się połączyć nasze występy w świetny wspólny spektakl. Potem pojawiają się nowe przyjaźnie, pojawiają się zabawne sytuacje i rodzi się braterstwo i więzi. Oczywiście nie wszyscy się lubią, niektórzy NIE lubią, ale atmosfera Brave Kids sprawia, że ​​wszyscy się szanują i nie zamierzają zepsuć wspólnych osiągnięć. Ten projekt jest tak piękny, że nikt nie chce się kłócić z innymi i każdy chce żyć w przyjaźni i być częścią tej społeczności. Podczas projektu ta społeczność działa na każdego inaczej. Niektórzy odczuwają to już w pierwszych dniach projektu, inni podczas Wielkiego Finału, a niektórzy dopiero po projekcie. Dlatego pod koniec Brave Kids wszyscy czują się szczęśliwi z powodu nawiązania niezwykłych przyjaźni i dostrzegania piękna tego świata, gdzie wszyscy żyją w harmonii i przyjaźni. Poznaliśmy się na zawsze. Odcisnęli w moim sercu swoje piętno i dali mi wyjątkowe doświadczenie na całe moje życie.

  Maks, Polska

Kontakt

Adres

Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła / Brave Kids

ul. Karkonoska 10
53-015 Wrocław, Polska
NIP 899-23-31-660
KRS 000108979

Zgadzam się z warunkami GDPR. Czytaj więcej