My, ludzie, najbardziej potrzebujemy współczucia,
dla nas samych i dla innych. Współczucie oznacza akceptowanie siebie i innych bez osądzania, bez preferencji. Zaczynamy od siebie, akceptując samych siebie, rezygnujemy z ciągłego krytykowania.
Czym jest Pojekt Brave Kids?
dla nas samych i dla innych. Współczucie oznacza akceptowanie siebie i innych bez osądzania, bez preferencji. Zaczynamy od siebie, akceptując samych siebie, rezygnujemy z ciągłego krytykowania.
Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem przedstawiającym model pracy Projektu Brave Kids.
Publikacja jest wynikiem dwuletniego projektu (2017-2019) Stowarzyszenia Kultury Teatralnej Pieśń Kozła, pod nazwą Kształcenie Instruktorów Artystycznych Brave Kids wraz z praktycznym przewodnikiem, współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Celem projektu było wsparcie rozwoju Brave Kids przy jednoczesnym zachowaniu jego jakości i spójności. Główne działania projektowe obejmowały rozbudowane warsztaty szkoleniowe dla instruktorów artystycznych, rekrutację i szkolenia dla nowych instruktorów w miejscach, w których odbywa się Brave Kids, a także opracowanie i publikację przewodnika online przedstawiającego model pracy Brave Kids. Nie jest to to statyczny dokument, a interaktywna platforma, mająca na celu zaangażowanie większej liczby nowych partnerów i współpracowników, wymianę najlepszych praktyk i udostępnienie etosu Brave Kids na większą skalę. Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła z Wrocławia jest koordynatorem projektu. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie Komisji Europejskiej (Program Kreatywna Europa) oraz naszym wspaniałym partnerom:
Gabriel Almagro, Grzegorz Bral, Agnieszka Ćwieląg, Iwona Frydryszak, Mateusz Mefo Godlewski, Kamila Kamińska, Ilona Krawczyk, Kathy Lawson, Jacek Timingeriu, Katarzyna Timingeriu, Mary Sadowska, Justyna Warecka
Video: Karolina Bendera, Tamar Kelaptishvili, Pascal Production, Anna Stohrm
Photos: Filip Basara, Mateusz Bral, Ela Korsak, Sławek Przerwa, Piotr Spigiel, Anna Stohrm, Aleksandra Twardowska
Projekt powstał dzięki wsparciu Komisji Europejskiej. Niniejsza publikacja [komunikat] odzwierciedla jedynie stanowisko autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie informacji zawartych w tej publikacji.
Każda zakładka zawiera opis różnych obszarów naszej pracy. Wszystkie razem składają się na to, co nazywamy modelem pracy Brave Kids.
Oprócz ogólnych informacji można poznać niektórych z nas, czytając sekcję CYTATY. Tutaj dzielimy się doświadczeniami z pracy nad projektem, wyrażając nasze, opinie i wspomnienia, a nierzadko tez uczucia. Przyjrzenie się PRZKŁADOM pozwala na zapoznanie się z konkretnymi sytuacjami. Dodaliśmy również kilka praktycznych WSKAZÓWEK dotyczących wybranych tematów. Na końcu każdej strony zapraszamy do ZADANIA SOBIE PYTAŃ, które uważamy za ważne dla zrozumienia projektu i pozwalajace zajrzeć w jego zakamarki.
Życzymy miłego odbioru! I pamiętaj…. jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, najlepiej od razu skontaktuj się z nami.